Najczęściej czytane lekcje

Naświetlenie Przysłona i głębia ostrości Migawka Zanim naciśniesz spust migawki Tajemnica dobrego zdjęcia

Ostatnie newsy

Sony World  Photography Awards

Sony World Photography Awards

Dodano 2013-03-21 05:00 przez admin
W konkursie World Photography Organisation 2013 opublikowano nominacje do nagrody Sony World Awards.. Spośród 55.000 zdjęć nadesłanych przez amatorów w formule "open" wybrano 10 finalistów. Zapraszamy do obejrzenia i do głosowania na: www.worldphoto.org

Smithsonian Photocontest za rok 2012

Smithsonian Photocontest za rok 2012

Dodano 2013-03-12 02:05 przez admin
Ogłoszono finalistów do tytułu najlepszych zdjęć 2012 roku na świecie. Oszałamiające zdjęcia, które powinny się stać wzorcami doskonałości pod względem kompozycji, uchwycenia właściwego momentu i czystości obrazu. Można też jeszcze na nie głosować, ale przede wszystkim warto popatrzeć na mistrzów..
Więcej... --> kliknij na tytuł niniejszego newsa

Forum dyskusyjne

Temat rzeka: FOTOGRAFIA

Autor: admin » 2010-12-18 05:40

Data dodania: 2010-12-18 05:40
Jak wiadomo, nie ma definicji idealnego zdjęcia, są tylko świetne zdjęcia.

Zachęcamy tutaj do publikowania linków do dobrych zdjęć i dyskusji o nich. Oczywiście mogą też to być Wasze prace. :)

Data dodania: 2011-05-06 08:44
Myślalam żę na tej stronie nauczę sie robić perfekcyjne zdjęcia ale sie prawdopodobnie mylilam czy na tym świecie za wszystko trzeba płacić??

Data dodania: 2011-05-08 00:37
Nie jesteśmy sponsorowani przez jakąkolwiek firmę, która różnymi trickami n.p. udzielając powierzchownych lub częsciowych rad - reklamuje i podnosi sprzedaż swoich produktów.
Do naszej wiedzy doszliśmy pracując wiele lat . Kosztowało to nas wiele trudu i czasu.
Teraz tę wiedzę udostępniamy innym. Ale ponieważ traktujemy każdego poważnie i dostarczamy rzetelnej i kompletnej wiedzy, stąd nasz wysiłek kosztuje.
Gdy nauczyciel w szkole oddaje swą wiedzę uczniom nieodpłatnie (nie znaczy za darmo!) to za tę pracę otrzymuje wynagrodzenie. Ktoś za to tak czy inaczej płaci. Nie płaci uczeń tylko samorząd gminy lub dzielnicy.
Skoro nasza szkoła jest dziwna, bo nie darmowa - polecamy inne szkoły, gdzie za taką samą wiedzę płaci się wielokrotnie więcej.

Data dodania: 2011-10-24 11:29
Witam,
Chcialem nawiazac do pierwszego tematu :) , w ktorym zachecacie do publikowania linkow z dobrymi fotografiami i dalszego omawiana... Zastanawiam sie czy nie bylo by tez dobrze zebysmy mogli zalaczac swoje zdjecia i probowac je omowic. Oczywiscie mozna podac linka gdzie sa nasze zdjecia, ale ja mysle raczej o bezposredniej mozliwosci zalaczania zdjec na stronie kursu.
Pozdrawiam
Krzysztof

Data dodania: 2011-10-24 16:09
C

Data dodania: 2011-10-24 16:11
Chyba niedoczytalem wczesniej calego watku do konca :) ale czy opcja bezposredniego dolanczania zdjec na strone kursu jest zla?

Data dodania: 2011-10-28 01:57
Niestety, możliwość dołączania zdjęć na wprost wykluczyliśmy, ponieważ musielibyśmy omawiać miliony zdjęć (były już takie próby) a na to nie mamy czasu. Wolimy skupić się na zdjęciach naszych studentów, którzy i tak tę możliwość posiadają.
A link jest niezawodny, nie obciąża serwera. Nasz serwer nie jest aż taki pojemny jak Youtube czy Wrzuta lub Jpg.pl.

Data dodania: 2012-02-10 22:24
To ja teraz spróbuję tutaj zacząć nowy wątek ... ale najpierw w nawiązaniu moje ulubione miejsce w sieci związane z fotografią w szerokim tego słowa znaczeniu;)
http://zawsze-kwadrat.pl
Niestety blog już zamknięty ale nadal można korzystać z bogatego archiwum bądź zakupić za 4-6zł pdf z wybranymi tekstami. Przy niektórych płakałam ze śmiechu a niektóre dały mi sporo do myślenia. Jest tam między innymi opowiastka o rozmowach na grupie wsparcia dla osób nadmiernie dbających o parametry zdjęć i sprzętu;) i o tym czy w fotografii ulicznej ważne jest zdjęcie czy tak naprawdę kontakt z ludźmi i poznanie świata. Pada tam też zdanie \" Zdjęcie cyfrowe jest jak poliester a analogowe jak bawełna\":) .. i ja się podpisuję pod tym a Wy?

Data dodania: 2012-02-23 23:37
hihihi:) Brawo! Pięknie powiedziane!
Tak rzeczywiście jest!
Fotografia cyfrowa ma ograniczoną dynamikę. Odtąd - dotąd a dalej albo zupełna ciemność albo białość i zero informacji. Jak blacha - odcięte.

A w analogowej: są niuanse w światłach a czerń nigdy nie jest absolutna. miękkość w oddawaniu półtonów w całej skali nie mówiąc o tym, że ta skala jest szersza. Jak jedwab lub bawełna.

Data dodania: 2012-02-23 23:44
I drugie. Jak o wyższości Świąt Bożego Narodzenia i Świętami Wielkiej Nocy. Czy ważniejsza idealna technika, czy treść zdjęcia?
Dobrze jest, aby zdjęcie było poprawne technicznie, jeśli takie było zamierzenie autora.
Ale ważny jest też temat i ujęcie - jedno bez drugiego nie istnieje.
Nie ma zdjęcia bez tematu. A jeśli jest temat, to dobrze aby był wsparty techniką.
Trochę śmieszą mnie zacięte dyskusje, w którym obiektywie trzeciorzędny włosek wychodzi jak żyleta, bo co po zdjęciu jak nie ma w nim tematu i kompozycji?
Starzy mówią: owszem fotka jest - ale tu nie ma ZDJĘCIA!